کاشی کف اتاق نشیمن از هر نوع و سبکی

آشپزخانه قلب خانه است، اتاق نشیمن دومین مکان نزدیک و مکانی بسیار شلوغ است. کاشی‌های کف اتاق نشیمن یکی از بادوام‌ترین شکل‌های کف هستند که می‌توانید انتخاب کنید و برای مکان‌های پرتردد مناسب است.

در حالی که برخی از مردم کاشی ها را فقط برای حمام یا آشپزخانه در نظر می گیرند، کاشی ها گزینه ای عالی برای کفپوش برای اتاق نشیمن نیز هستند. از سنگ های طبیعی گرفته تا کفپوش های چوبی سخت، کاشی ها می توانند گزینه های زیبایی شناختی زیادی را تقلید کنند.

کاشی ها می توانند ظاهری یکنواخت داشته باشند یا بسته به رنگ دوغاب و خود کاشی ها کنتراست ایجاد کنند. هر کدام دارای سطح متفاوتی از دوام و مقاومت در برابر لکه هستند که باید هنگام انتخاب کاشی برای اتاق نشیمن بررسی شود. ما محبوب ترین گزینه های کاشی را برای فضاهای اتاق نشیمن در نظر خواهیم گرفت این کفپوش می تواند ایده های مختلف طراحی را تکمیل کند و تمیز کردن و نگهداری از آنها آسان است. به طور خلاصه، کفپوش کاشی گزینه ای منعطف است که برای کفپوشی که به اندازه اتاق نشیمن ترافیک سنگینی دارد، ارزش بررسی دارد.

کفپوش سرامیک و کاشی -005

کاشی و سرامیک

این رایج ترین نوع کاشی برای دیوارها و کف است. در واقع، کاشی‌های سرامیکی برای کف اتاق نشیمن شبیه کاشی‌های دیوار هستند، اما سخت‌تر هستند و می‌توانند ترافیک بیشتری را تحمل کنند.

این کاشی ها از خاک رس قالبی ساخته شده اند و کم هزینه ترین گزینه برای کفپوش کاشی هستند. سازندگان کاشی‌های سرامیکی را به اشکال و رنگ‌های مختلف قالب‌گیری می‌کنند. کاشی های سرامیکی مانند چوب و سنگ طبیعی مانند تخته سنگ و گرانیت وجود دارد.

کاشی چینی

این کاشی ها شبیه به سرامیک طرح آجر هستند اما نسبت سیلیس و کوارتز بیشتری دارند. این باعث می شود که آنها نسبت به کاشی های سرامیکی بادوام تر و در برابر آسیب آب مقاوم باشند. مانند سرامیک، کاشی های چینی نیز وجود دارد که می توانند مانند چوب و سنگ طبیعی به نظر برسند.

کف کاشی های چوبی

کاشی‌های “چوب سخت” کاشی‌های چینی، سرامیک، وینیل یا مشمع کف اتاق هستند که برای داشتن ظاهری چوبی مهندسی شده‌اند. آنها شبیه چوب های سخت بسیاری از گونه های مختلف مانند بلوط و کاج هستند و در الگوهایی مانند شاه ماهی و سایر پارکت های تزئینی چیده شده اند.

کاشی وینیل

کاشی های وینیل از نوعی پلاستیک به نام پلاستیک پلی وینیل کلراید یا PVC ساخته می شوند. کاشی های وینیل لوکس ظاهر مواد طبیعی را تقلید می کنند و در برابر آب مقاوم هستند. کاشی های وینیل از نظر کیفیت و قیمت متفاوت است. در حالی که بیشتر آنها ارزان هستند، کاشی های وینیل لوکس ماندگارتر و گران تر هستند.

کفپوش سرامیک و کاشی -003

کاشی مشمع کف اتاق

این یک کاشی کف طبیعی است که با استفاده از روغن بذر کتان و گرد و غبار چوب پنبه ساخته شده است. مشمع کف اتاق همچنین ظاهر مواد دیگری مانند چوب و سنگ را تقلید می کند، اگرچه به اندازه وینیل متنوع نیست. با این حال، دوام و ماندگاری بیشتری نسبت به کاشی های وینیل دارد.

کاشی های سنگ طبیعی

کاشی‌های مرمر از سنگ مرمر جامد ساخته شده‌اند و در رنگ‌های مختلف وجود دارند. به دلیل ظاهر مجلل خود، استایل هر اتاقی را بالا می برد. شما باید هر شش ماه یک بار این کاشی را مجدداً ببندید تا مقاومت بالایی در برابر لکه ها و خراش حفظ کنید.

سازندگان کاشی های گرانیتی و سرامیک کف را از سنگ های جامد ایجاد می کنند. بسیاری از گرانیت برای دوام و استحکام آن جایزه می گیرند. با این حال، گران است و ممکن است از نظر تعمیر و نگهداری دشوار و وقت گیر باشد.

کفپوش سرامیک و کاشی -001

کاشی چسبی

تخته سنگ از سنگ های دگرگونی استخراج می شود و ماندگاری بالایی دارد و در برابر خراشیدگی و لکه شدن مقاوم است. بیشتر تخته سنگ خاکستری تیره است اما در داخل سنگ تغییراتی از نارنجی تا قهوه ای و سبز تا بنفش وجود دارد.

مزایا و معایب کاشی در اتاق نشیمن

کاشی اتاق نشیمن برای بسیاری از موقعیت ها گزینه مناسبی است. با این حال هیچ گزینه ای کامل نیست. دلایل مشخصی وجود دارد که چرا کف کاشی در برخی شرایط به خوبی کار نمی کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.