کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی جدید

سرویس بهداشتی و حمام باید از بهترین انواع کاشی وسرامیک استفاده بشود و در این بین باید به قیمت مناسب نیز توجه داشت ما در انتخاب کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی باید دقت کنیم‌که جنس آن برای سرویس بهداشتی مناسب باشد وباعث لیز خوردن نشود .

معمولاً در منازل به خصوص هنگامی که متراژ بنا کم باشد، سرویس بهداشتی کوچک نیاز به طراحی هوشمندانه دارد تا بزرگتر به نظر برسد. به همین علت باید هنگام انتخاب رنگ و طرح کاشی، سرامیک و مواردی که در سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، دقت زیادی داشت تا کوچک بودن آن به چشم نیاید. هنگام طراحی این محیط باید به بهداشت، زیبایی و آرامش آن توجه داشت و تمام المان‌های به کار رفته در آن را با وسواس بیشتری انتخاب کرد. پس باید روی مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک، رنگ و طرح آن‌ها، روشویی، توالت و فلاش تانک نیز دقت کافی داشت.

برای این که سرویس بهداشتی از نظر بهداشت و شستشوی آن مشکلی نداشته باشد، معمولاً دیوارها، کف و حتی در برخی مواقع سقف را از سرامیک یا کاشی می‌پوشانند.این مصالح سطحی صاف و صیقلی دارند و همین باعث می‌شود تا تمیز کردن آن‌ها راحت باشد. از طرفی ضدعفونی کردن سرویس بهداشتی بسیار مهم است و نباید آن را نادیده گرفت؛ زیرا می‌تواند عامل بروز بیماری‌های مختلفی شود.سرویس بهداشتی جزو بخش‌های پرکاربرد منزل است که باید طراحی آن به خوبی صورت گیرد. در این صورت از نظر سلامت و زیبایی، نیاز ساکنین را برطرف می‌کند.

اولین بخش که هنگام طراحی سرویس بهداشتی اجرا می‌شود، سرامیک و مدل کاشی سرویس بهداشتی است. خطای دید می‌تواند یک محیط کوچک را بزرگ نشان دهد و بالعکس، از این رو باید از خطای دید بهره برد و سرویس‌های بهداشتی کوچک را با طراحی و انتخاب رنگ و مدل سرامیک مناسب، بزرگ‌تر نشان داد.

اگر سری به بازار خرید و فروش کاشی و سرامیک بزنیم، تنوع زیادی در مدل‌ها، طرح‌ها و رنگ‌های آن‌ها می‌بینیم . قطعاً هر کسی سلیقه خاصی دارد یا بر اساس دکوراسیونی که برای سرویس بهداشتی خود در نظر دارد، به خرید مدل کاشی و سرامیک خاصی نیز گرایش پیدا می‌کند؛ اما باید این بخش را با دقت انتخاب کنیم ؛ زیرا بخش زیادی از منظره سرویس بهداشتی را به خود اختصاص می‌دهد و می‌توانید به کمک آن، بخش عظیمی از زیبا شدن سرویس بهداشتی را ترتیب دهید.

از این رو سرامیک سرویس بهداشتی کوچک نیز علاوه بر این که باید با دکوراسیون دیگر اجزا هماهنگ باشد، فضا را زیباتر و جادارتر نیز نشان دهد. معمولاً طرح‌هایی با گل برجسته می‌توانند برای فضاهای کوچک مناسب باشند.این طرح‌ها دیوار را برجسته و سه بعدی نشان می‌دهند و باعث می‌شود تا احساس کنید بزرگ‌تر از حالت عادی خود هستند. طرح‌های چهارخانه مناسب این فضا نیستند و سرامیک سرویس بهداشتی کوچک بهتر است خط‌های یک‌طرفه و راه‌راه باشد.

کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی جدید

کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی

کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی بازد به گونه ایی انتخاب شود که محل جمع شدن آلودگی نباشد. یکی از کارهای سختی که هنگام طراحی سرویس بهداشتی با آن مواجه هستیم این است که از چه موادی و الگوهایی در آن استفاده کنیم؛ به‌خصوص که اگر فضای آن کوچک باشد. این موضوع درواقع هنگام طراحی جدید و یا طراحی مجدد محیط خانه مهم است، چراکه جلوه سرویس بهداشتی نیز در نمای کلی خانه تاثیرگذار می‌باشد؛ از طرفی آن را نیز تکمیل می‌کند.

از این رو هنگام انتخاب طرح‌های آن برای استفاده در سرویس بهداشتی باید به ابعاد و ساخت محیط سرویس دقت کرده و علاوه‌برآن نیز الگوی طراحی حاکم در خانه را نیز بررسی کنیم. سپس بنابر این نکات می‌توانیم انتخاب درست را داشته باشیم. یکی از المان‌هایی که در طراحی سرویس‌های بهداشتی کاربردی هستند و در شکل‌ها و الگوهای مختلفی وجود دارند، کاشی‌ها هستند.

اگر تصمیم به خرید کاشی و سرامیک دارید، پیش از هر اقدامی بهترین کار این است که نمونه‌های موجود در بازار را بشناسیم و از میان آنها ، مناسب ترین را انتخاب کنیم .

یک نمونه از کاشی هایی که در سرویس بهداشتی استفاده می‌شود، کاشی پرسلان است که کاشی پرسلان نوعی کاشی است که بافت بسیار متراکمی دارد . بدنه‌ی این کاشی در رنگ‌های سفید و قرمز موجود است . این متریال در شرایط فشار و حرارت بسیار بالا تولید می‌شود . پرسلان جدید‌ترین محصول در صنعت کاشی و سرامیک است . به علت خواصی نظیر جذب آب بسیار پایین و مقاومت به تنش‌های فشاری، خمشی و ضربه ، کاشی پرسلان گزینه‌ای بسیار مناسب به عنوان کفپوش ، دیوارپوش و بخصوص کاشی نما است .

از جمله ویژگی های کاشی پرسلان می‌توان به جذب آب بسیار پایین که موجب غیرقابل نفوذ بودن و مقاومت آن در یخبندان می‌شود اشاره کرد.مقاومت خمشی و فشاری بسیار بالا تا سه برابر سنگ گرانیت را دارد.مقاومت نسبت به عوامل شیمیایی و لک پذیری (مواد شوینده و پاک کننده اسیدها و بازها روی آن اثری ندارد) را داراست .مقاومت سایشی بالا به شکلی که به مرور زمان بر اثر تردد ، تغییری در درخشندگی و زیبایی کاشی پرسلان ایجاد نمی‌شود .مقاومت در برابر اشعه ماورای بنفش که باعث حفظ رنگ کاشی در مقابل تابش‌های شدید آفتاب می‌شود .مقاوم در برابر آتش سوزی و تغییر ساختار

یکی دیگر از کاشی ها کاشی‌ سرامیکی است ،در هنگام تهیه انواع کاشی‌ها نکته ای که باید به آن توجه شود ، چینی یا سرامیکی بودن آن است . برای سطوح کف ، کاشی‌های سرامیکی پیشنهاد بهتری هستند ؛ چرا که به دلیل ناخالصی کمتر کاشی سرامیکی نسبت به نوع چینی آن ، مقاومت بیشتر و دوام بالا تری دارد.

یکی دیگر کاشی هاکاشی موزاییکی است ،کاشی‌های موزاییکی یا در اصطلاح بازار کاشی استخری ، در دو نوع پرسلان و سرامیکی تولید می‌شوند . این کاشی معمولا روی صفحه‌های مشبک پلاستیکی در کارخانه از پیش نصب می‌‌شود تا نصب نهایی در محل به سادگی صورت پذیرد . این کاشی‌ ها برای محیط‌ هایی که انحنا دارند مثل استخر ، ستون و مواردی از این دست بسیار مناسب است . موزاییک این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده است و همین امر سبب شده طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون آن نیز به بازار عرضه شوند . موزاییک‌ها از جمله کاشی‌های مناسبی هستند که در سرویس بهداشتی و حمام مورد استفاده قرار می‌گیرند .

کاشی و سرامیک جدید

کاشی و سرامیک جدید برای خريد کاشی و سرامیک جدید باید دقت کنیم‌که جنس آن مرغوب باشد. هنگام خرید کاشی و سرامیک و تعیین دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی ، باید تنوع محصولات موجود در بازار را مورد توجه قرار دهید. به طور نمونه باید به خوبی بدانید که کاشی‌ها از نظر رنگ، مات یا شفاف بودن، درجه بندی میزان سایش، میزان جذب آب، میزان مقاومت، لیز بودن یا نبودن و مواردی از این دست، تنوع بسیاری دارند و ممکن است هر کدام از آنها برای شما مناسب نباشند.

موارد گفته شده تاثیر بسیاری بر ظاهر و سبک دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی شما دارد و می تواند گاه بر بزرگتر دیده شدن یا کوچکتر به نظر رسیدن آن نیز تاثیر بسیاری داشته باشد. از همین رو پیشنهاد می کنیم هنگام خرید کاشی و سرامیک حمام و سرویس بهداشتی ، به تمامی موارد توجه کنید تا خرید شما به بهترین نحو انجام شود و پس از نصب آن، از نتیجه راضی باشید