دستان دزد گردو فیروزکوه برای مردم رو شد

برخی از پسرعموهای گردو عبارتند از: بادام هندی، پسته، فندق، گردو، آجیل کاج، آجیل ماکادمیا و آجیل برزیلی. یکی از دانه های خوراکی گردو، رایج ترین نوع گردو، گردوی انگلیسی است.

نام لاتین گردو انگلیسی Juglans Regia است که به معنای بلوط سلطنتی مشتری است. دو نوع رایج از گردو وجود دارد: گردوی انگلیسی و گردوی سیاه .

گردوی انگلیسی که به نام گردو فیروزکوه نیز شناخته می شود، منشاء آن ایران است در حالی که گردوی سیاه بومی آمریکای شمالی است.

با این حال، گردوی انگلیسی در آمریکای شمالی محبوب‌تر است، زیرا نوع گردوی سیاه به دلیل پوسته سخت و ویژگی‌های پوسته‌کردن ضعیف آن از نظر تجاری توسعه نیافته است.

ما چندین انبار در سراسر ایالات متحده داریم که استانداردهای بین المللی مواد غذایی را رعایت می کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد انبارهای ما لطفا اینجا را کلیک کنید .

لطفاً اینجا را کلیک کنید تا درباره تأسیسات دارای گواهی BRC ما در ویتنام بخوانید. ما در اینجا وبلاگی درباره فواید تغذیه ای گردو داریم و همچنین دستور العمل های خوشمزه گردو را تهیه کرده ایم . برای خواندن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید

تاریخچه گردو

قدمت گردو به حدود 7000 سال قبل از میلاد مسیح می رسد که آن را قدیمی ترین درخت در تمدن بشری می سازد.

 

آجیل در ایران باستان، که از لحاظ تاریخی به ایران معروف است، برای افراد سلطنتی محفوظ بود و در مسیر ابریشم که خاورمیانه را به آسیا متصل می کرد، معامله می شد.

در حالی که انگلستان هرگز این گردو ایرانی را به صورت تجاری پرورش نداد، بازرگانان آنها این گردو را به بسیاری از نقاط جهان حمل کردند. به همین دلیل است که آجیل نام خود را “انگلیسی گردو” گذاشته است.

اولین بار چه زمانی گردو در کالیفرنیا کشت شد؟

کشت گردو در کالیفرنیا به اواخر دهه 1700 برمی گردد و به لطف آب و هوای گرم ایالت ایالات متحده، درختان در سواحل غربی ایالات متحده شکوفا شدند.

کاشت تجاری درخت گردوی انگلیسی در کالیفرنیا در حدود سال 1867 آغاز شد و مسئول آن یک باغدار در شهر گلتا شهرستان سانتا باربارا به نام جوزف سکستون ( گردوهای کالیفرنیا ) بود.