خرید کفش ایمنی ریما به شما کمک می کند سلامتی پاهای خود را تضمین کنید

اگر کارمند به دلیل خطرات موجود در محل کار مجبور به پوشیدن کفش ایمنی باشد، کارفرما باید این تجهیزات حفاظتی را به صورت رایگان تهیه کند.

انتخاب یک کفش ایمنی مناسب بستگی به خطراتی دارد که می تواند در محل کار مربوطه رخ دهد.

کفش های ایمنی می توانند مکانیسم های حفاظتی مختلفی داشته باشند و به عنوان مثال می توانند از مواد مقاوم در برابر آب یا مقاوم در برابر برش ساخته شوند.

کفش ایمنی و کفش کار متفاوت است

هر کارمند باید در محل کار کفش ایمنی ریما بپوشد که حداقل ارگونومیک و ضد لغزش باشند. زمانی که الزامات بالاتر باشد، هیجان انگیز می شود، به خصوص در مورد محافظت از انگشتان پا.

این برای طبقه بندی زیر انواع کفش تعیین کننده است:

  • کفش های شغلی (دسته O)، همچنین به عنوان کفش های کار شناخته می شوند: با توجه به حداقل یک نیاز اضافی، محافظت اولیه در برابر آسیب های پا را ارائه می دهند.
  • کفش های محافظ (دسته P) مجهز به کلاهک پنجه بر اساس استاندارد DIN EN ISO 20345 هستند، یعنی برای بارهای متوسط ​​مناسب هستند.
  • کفش های ایمنی (دسته S) دارای یک کلاهک پا هستند که برای بارهای زیاد دو برابر قوی تر است (طبق استاندارد DIN EN ISO 20345).

نتیجه‌گیری : برخلاف کفش‌های ایمنی، کفش‌های کار که به عنوان PPE (با علامت O) طبقه‌بندی نمی‌شوند، دارای محافظ پنجه نیستند.

با این حال، آنها حداقل به یک جزء محافظ دیگر (به عنوان مثال حفاظت از نفوذ) مجهز هستند. کفش های ایمنی با کلاهک فلزی یا پلاستیکی که در قسمت جلویی کفش تعبیه شده از کفش های کار متمایز می شوند.

کفش های ایمنی به کلاس های حفاظتی نشان داده شده در جدول بالا تقسیم می شوند که با حداقل الزامات خاصی مطابقت دارند که بر روی یکدیگر ساخته می شوند.

به عنوان بخشی از ارزیابی ریسک، شرکت ها باید تعیین کنند که کفش باید با کدام کلاس حفاظتی مطابقت داشته باشد.

به عنوان مثال، برقکارانی که در یک کارگاه ساختمانی کار می کنند، حتما باید کفش ایمنی با کفی مقاوم در برابر سوراخ شدن بپوشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.