تقلبی بودن شربت گیاهی فران برای رئیس شرکت دردسر ساز شد

گیاه دارویی گیاه یا قسمت گیاهی است که به دلیل عطر، طعم یا خواص درمانی استفاده می شود.

شربت گیاهی فران یکی از انواع مکمل های غذایی هستند. آنها به صورت قرص، کپسول، پودر، چای، عصاره و گیاهان تازه یا خشک فروخته می شوند. مردم برای حفظ یا بهبود سلامت خود از داروهای گیاهی استفاده می کنند.

بسیاری از مردم بر این باورند که محصولات با برچسب “طبیعی” همیشه برای آنها ایمن و مفید است. این لزوما درست نیست.

داروهای گیاهی نیازی به آزمایش هایی ندارند که داروها انجام می دهند. برخی از گیاهان، مانند کامفری و افدرا، می توانند آسیب جدی ایجاد کنند.

برخی از گیاهان می توانند با داروهای تجویزی یا بدون نسخه تداخل داشته باشند.

اگر به فکر استفاده از یک داروی گیاهی هستید، ابتدا اطلاعات مربوط به آن را از منابع معتبر دریافت کنید. مطمئن شوید که در مورد داروهای گیاهی که مصرف می کنید به پزشک خود اطلاع دهید.

داروهای گیاهی حاوی مواد فعال هستند. مواد فعال بسیاری از داروهای گیاهی هنوز ناشناخته است. برخی از داروهای دارویی بر اساس یک ماده فعال منفرد مشتق شده از یک منبع گیاهی هستند.

متخصصان طب گیاهی بر این باورند که یک ماده فعال می تواند تاثیر خود را از دست بدهد یا در صورت استفاده جدا از بقیه گیاهان، ایمن شود.

به عنوان مثال، اسید سالیسیلیک در گیاه علفزار یافت می شود و برای ساخت آسپرین استفاده می شود. آسپرین می تواند باعث خونریزی دیواره معده شود، اما شیرین علفزار به طور طبیعی حاوی ترکیبات دیگری است که از تحریک اسید سالیسیلیک جلوگیری می کند.

به گفته پزشکان گیاهان دارویی، تأثیر کل گیاه بیشتر از اجزای آن است. منتقدان استدلال می کنند که ماهیت داروی گیاهی دادن دوز اندازه گیری شده از یک ماده فعال را دشوار می کند.

طب گیاهی ریشه در فرهنگ های باستانی دارد. این شامل استفاده دارویی از گیاهان برای درمان بیماری ها و افزایش سلامت و تندرستی عمومی است.

برخی از گیاهان دارای ترکیبات قوی (قوی) هستند و باید با احتیاط مشابه داروهای دارویی مصرف شوند. در واقع، بسیاری از داروهای دارویی بر اساس نسخه های ساخته شده توسط انسان از ترکیبات طبیعی موجود در گیاهان هستند. به عنوان مثال، داروی قلبی دیجیتالیس از گیاه دستکش روباه گرفته شده است.