استفاده از کاشی های دیوار و کاشی های کف برای دکوراسیون داخلی

کاشی های دیوار و کاشی های کف برای دکوراسیون داخلی استفاده می شود، هر دو نقش مهمی در محافظت و زیبایی دارند. از منظری متفاوت، کاشی‌های دیوار داخلی دیوارهای داخلی را تزئین می‌کنند تا از آسیب، ریختن یا آلودگی جلوگیری کنند. در حالی که کاشی های کف را کفپوش کاشی نیز می نامند که عمدتاً برای تزئین کف و ایجاد محیط زندگی روشن استفاده می شود.

ویژگی های فرآیند

کاشی های دیواری بیشتر کاشی های لعابدار هستند که از سه قسمت بدنه، لعاب زیرین و لعاب سطحی تشکیل شده اند. کاشی های کف از خاک رس ساخته شده و با مشخصات مختلف پخته می شوند. با توجه به مواد، می توان آن را به کاشی های لعاب دار، کاشی های بدنه کاشی های ضد لغزش، کاشی های صیقلی، کاشی های شیشه ای و غیره تقسیم کرد.

راهنمای خرید سرامیک طرح سنگ

کاشی چسبی

جذب آب

کاشی های دیوار از نظر ویژگی فیزیکی متعلق به سفال و کاشی های کف معمولاً از محصولات سرامیکی هستند. این دو ماده در انتخاب مواد رسی در فرآیند پخت بسیار متفاوت هستند.

جذب آب کاشی های دیواری حدود 10 درصد است که چندین برابر بیشتر از کاشی های کف با جذب آب تنها 1 درصد است. زمین حمام و آشپزخانه باید با کاشی های کف که جذب آب کمی دارند سنگفرش شود. دلیل آن این است که کف به طور مکرر با مقدار زیادی آب تمیز شسته می شود تا کاشی ها و سرامیک کف تحت تأثیر بخار آب قرار نگیرند و لکه ها را جذب نکنند، کاشی های دیواری سفالی لعابدار با میزان آب نسبتاً بالا هستند. پشت آن به طور کلی خشن است، که همچنین برای چسباندن چسب کاشی روی دیوار مناسب است. و کاشی های کف به راحتی روی دیوار محکم نمی شوند. اگر از کاشی های دیواری روی زمین استفاده شود، آب زیادی جذب می کند و تمیز کردن آن دشوار می شود. قابل مشاهده است که دیوارها، کاشی های کف را نمی توان مخلوط کرد.

سبک تنوع

کاشی کف دارای سبک های مختلفی است، اما رنگ و طرح آن نسبتا ساده است. در حالی که الگوی کاشی دیوار غنی، ظریف است و برخی نیز بافت مقعر و محدب تولید کرده اند که می تواند جلوه های هنری با سبک های مختلف ایجاد کند. کاشی های کف معمولاً مربع و با اندازه های بزرگ بوده و کاشی های دیوار داخلی مستطیل و مربع هستند.

کدام یک برای کاشی کف یا دیوار گران است؟

از تجزیه و تحلیل قیمت، قیمت لعاب رنگ تیره کمی بیشتر از لعاب رنگ روشن است. قیمت کاشی های لعابدار رنگی وارداتی بیشتر از نمونه های داخلی است و در هر متر مربع متغیر است. کاشی و سرامیک طرح آجر سایز و قیمت متفاوتی دارد، کاشی های با تنوع یکسان اما تولید شده توسط کارخانه های مختلف قیمت های متفاوتی دارند، سطح این گونه کاشی ها نیز صاف است، اما به دلیل برخی مشکلات کیفی، مصرف کنندگان نمی توانند برای مدت طولانی از آنها استفاده کنند.