تاثیر لپه در رشد بهتر جنین در دوران بارداری

مکانیسم‌های لپه ریز ایرانی الگوبرداری که مسئول تولید هر اندام گیاهی هستند، پیچیده هستند و سلسله مراتب ژنی زیادی را در بر می‌گیرند و برنامه‌های تنظیم‌شده مکانی و زمانی تقسیم سلولی، بیان ژن و عملکرد هورمون‌ها را هماهنگ می‌کنند.
تنظیم رشد و نمو رشد برگ و ریشه به طور گسترده توصیف و بررسی شده است (فلمینگ، 2005؛ هوچولدینگر و زیمرمن، 2008)، و همچنین فرآیندهای الگودهی در طول جنین زایی مسئول ایجاد مریستم ها، عمدتاً در آرابیدوپسیس (Laux et al., 2004; جنیک و بارتون، 2005؛ جنیک و همکاران، 2007؛ ناوی و همکاران، 2008)، و ذرت (ورنو و همکاران، 2005).
با این حال، رشد لپه به عنوان یک اندام نادیده گرفته شده است، اگرچه لپه ها اغلب اولین اندام هوایی هستند که تمایز می یابند و شروع آنها در فرآیندهای الگوبرداری جنینی ذاتی است.
با انفجار لپه زرد استفاده از جهش‌یافته‌های لپه‌ای به‌عنوان ابزاری برای شبیه‌سازی ژن (به جدول 1 برای خلاصه‌ای از جهش‌یافته‌های لپه در Arabidopsis و گونه‌های دیگر مراجعه کنید)، بسیاری از مسیرهای ژنتیکی مشخص شده‌اند که معمولاً در بررسی‌های مربوط به الگوی جنینی گنجانده شده‌اند.
لپه
با این حال، یکی از ملاحظات جایگزین که چارچوبی برای تفکر در مورد رشد لپه فراهم می کند، شباهت بین رشد برگ و لپه است.
اگرچه لپه باقالی زرد و برگ‌های دو لپه‌ای از نظر ذخیره‌سازی و فتوسنتز عملکردهای متفاوتی دارند و تفاوت‌های مورفولوژیکی مانند تریکوم و استیپول روی برگ‌ها دارند، اما بر اساس مورفولوژی مقایسه‌ای می‌توان آنها را با توجه به معیارهای زیر اندام‌های همولوگ در نظر گرفت:
موقعیت اپیکال همولوگ هر دو. مجموعه‌ای از اندام‌ها روی شاخساره، وجود مریستم‌ها در پایه‌های آنها در طول رشد پریموردیوم، برنامه‌های مشابه گسترش اندام و مورفولوژی بالغ، و اینکه ساختارهای میانی بین لپه‌ها و برگ‌ها وجود دارد (به نقل از کاپلان و کوک، 1997).
علاوه بر لپه باقالی خشک همسانی مورفولوژیکی، لپه و شروع برگ از عوامل تعیین کننده سیگنال دهی قابل توجهی به اشتراک می گذارند که به ویژه ناشی از توزیع نامتقارن اکسین است.
  • منابع:
    1. Cotyledon organogenesis | Journal of Experimental Botany
  • تبلیغات: 
  1. راهکار فرمانده ارتش برای سرکوب اغتشاشگران
  2. ماجرای قتل عام پولدارها یک جهان را شاد کرد
  3. چگونه یک آجر سفالی توانست دنیا را متحول کند؟!
  4. با مصرف پرتغال خونی از سرطان خون جلوگیری کنید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.