با پسته خندان ایرانی نوعی کرم مرطوب کننده درست می کنند که قیمت میلیاردی دارد

درخت پسته بومی ایران، سوریه و یونان است و اعتقاد بر این است که در غرب آسیا حدود 7000 سال قبل از میلاد، زمانی که پسته برای اولین بار خورده شد،

سرچشمه گرفته است.

تولید تجاری در دهه 1970 پس از اینکه در اواسط قرن 19 به ایالات متحده راه یافتند، آغاز شد.

تمام پسته های تجاری تولید شده در ایالات متحده از کالیفرنیا، آریزونا و نیومکزیکو می آیند.

پسته اینشل، پسته بدون پوست، پسته بوداده و شور برای خرید موجود است.

همچنین می توانید پسته خندان ایرانی را به صورت عمده از عرضه کنندگان پسته خریداری کنید.

منشا و تاریخچه پسته

مغز پسته

پیدایش پسته تاریخچه طولانی و جذابی دارد. پسته یکی از قدیمی ترین درختان گردو گلدار بومی خاورمیانه است.

در ترکیه، باستان شناسان شواهدی از تاریخچه پسته پیدا کرده اند که نشان می دهد مردم در اوایل 7000 سال پیش آن را می خوردند و اولین پسته پسته ایرانی بود.

در آب و هوای گرم، پسته به سرعت از خاورمیانه به دریای مدیترانه گسترش یافت و به یک غذای لذیذ مورد علاقه خانواده سلطنتی، مسافران و مردم عادی تبدیل شد.

اعتقاد بر این است که ملکه سبا با ممنوع کردن مردم عادی از کشت آجیل برای مصرف شخصی، پسته را به عنوان یک غذای سلطنتی تبدیل کرد.

مسافران و بازرگانان به دلیل ارزش غذایی بالا و ماندگاری طولانی بر پسته تکیه می کردند. مسافران جاده ابریشم باستان اغلب در سفرهای خود از چین به اروپا،

پسته را با خود می بردند.

پسته در آمریکا

پسته برای اولین بار در دهه 1950 به عنوان یک غذای میان وعده به آمریکایی ها معرفی شد، پس از اینکه در دهه 1880 برای آمریکایی های خاورمیانه وارد شد.

پسته‌های پوست‌دار وارداتی که در دستگاه‌های فروش خودکار در سراسر کشور به فروش می‌رسند اغلب برای پنهان کردن عیوب و جلب توجه قرمز رنگ می‌شوند.

اولین درختان پسته در اوایل دهه 1930 به عنوان یک آزمایش در کالیفرنیا کاشته شدند.

پسته کاشته شده در کالیفرنیا به پسته کرمان معروف است. قبلاً در دهه 1960 پسته به صورت تجاری شروع به کشت کرد و رقم پسته کرمان رایج ترین رقم در دره

مرکزی کالیفرنیا است.

کالیفرنیا با بیش از 100000 هکتار باغ پسته، امروزه یکی از تولیدکنندگان پیشرو پسته در جهان است که سالانه بیش از 300 میلیون پوند پسته تولید می کند و انواع

مختلف مغز پسته را به بازارهای بین المللی عرضه می کند.

از 4.5 میلیون پوند در سال 1977 به 346 میلیون پوند در سال 2004 و ارزش محصول 2005 573 میلیون دلار بود، تولید ایالات متحده به سرعت رشد کرده است.

اگرچه صنعت پسته آمریکا رشد قابل توجهی داشته است، اما همچنان پس از ایران به عنوان دومین تولیدکننده پسته در جهان است.