با سس انار دیابت خود را درمان کنید

فشار خون
نوشیدن روزانه آب انار و سس انار ممکن است به کاهش فشار خون سیستولیک کمک کند.

یک بررسی منبع مورد اعتماد شواهدی از کاهش قابل توجه فشار خون پس از مصرف آب انار پیدا کرد. نویسندگان خاطرنشان می کنند که مصرف منظم این آب میوه می تواند بخشی از یک رژیم غذایی سالم برای قلب باشد.

فعالیت ضد میکروبی
قرن هاست که مردم از انار و سس انار به دلیل خواص ضد میکروبی آن استفاده می کنند.

مطالعات آزمایشگاهی قدیمی‌تر منبع مورد اعتماد شواهدی پیدا کرده است که نشان می‌دهد انار و سس انار دارای اثرات ضد باکتریایی و ضد ویروسی است که احتمالاً به دلیل اسید الاژیک و تانن‌های خاصی است که در آن وجود دارد.

بر اساس این یافته ها، دانشمندان بر این باورند که می تواند نقش مفیدی در حفظ مواد غذایی از جمله جلوگیری از آلودگی به سالمونلا ایفا کند.

شواهد کافی وجود ندارد که نشان دهد انار می تواند با عوامل بیماری زا در انسان مبارزه کند.

با این حال، در سال 2021، برخی از آزمایش‌های آزمایشگاهی منبع مطمئن نشان داد که ترکیبات موجود در انار و سس انار می‌تواند به مبارزه با یک ویروس منتقله از پشه معروف به ویروس مایارو کمک کند.

حافظه
به گفته یک منبع معتبر قدیمی، نوشیدن هر روز آب انار و سس انار ممکن است یادگیری و حافظه را بهبود بخشد.

در این مطالعه، 32 نفر به مدت 8 هفته 8 اونس آب انار یا نوشیدنی دیگری مصرف کردند. پس از 4 هفته، کسانی که انار مصرف کردند، نمرات بهتری در تست های حافظه نشان دادند. اسکن fMRI همچنین افزایش فعالیت مغز را در طول این آزمایش ها نشان داد.

علاوه بر این، آزمایش خون نشان داد که آنها دارای فعالیت آنتی اکسیدانی بالاتری هستند.

عملکرد جنسی و باروری
از لحاظ تاریخی، مردم انار و سس انار را با باروری و فراوانی مرتبط می دانند.

آنتی اکسیدان های موجود در انار و سس انار ممکن است به این معنی باشد که می تواند به محافظت از باروری کمک کند. مطالعات قدیمی نشان می دهد که استرس اکسیداتیو می تواند منجر به اسپرم شود.