انتخاب کاشی کف مناسب

کاشی ها را نسبت به اندازه اتاقی که کاشی کاری می کنید انتخاب کنید. بسیاری از اندازه های کاشی بسته به سازنده موجود است. در حالی که کاشی‌های بزرگتر 60×60، 80×80، 120×60 سانتی‌متر با محدود کردن جلوه‌های الگوی دوغاب که در حال حاضر مرسوم است، ظاهر بزرگ اتاق را افزایش می‌دهند، کاشی‌های کوچک 20×20، 30×30 سانتی‌متر یک اتاق را گرم می کند و نصب آن آسان تر است. کاشی ها اغلب مربع یا مستطیل هستند، اگرچه برخی از آنها هشت ضلعی هستند، اما چیدن آنها دشوارتر است، در حمام توصیه می‌کنیم از مدل‌های کوچک‌تر تا متوسط استفاده کنید که به دلیل وجود مفاصل بیشتر، از آب‌پلانی کردن اجتناب کنید. کاشی های موزاییک برای مناطق کوچک عالی هستند. در اتاق نشیمن، اتاق غذاخوری یا آشپزخانه، اکثر مردم کاشی های بزرگتر را برای نگهداری آسان انتخاب می کنند. این امر مخصوصاً زمانی صادق است که به باغ دسترسی مستقیم داشته باشید یا حیوانات خانگی داشته باشید.

کف‌پوش

چگونه رنگ کاشی خود را انتخاب کنیم؟

رنگ های روشن یا پاستلی ممکن است در حال حاضر توجه شما را به خود جلب کنند، اما سعی کنید به آینده بیشتر برای رنگ کاشی ها و سرامیک کف خود فکر کنید. شما این نوع کفپوش را به طور منظم مانند کفپوش مشمع کف اتاق یا کف شناور تغییر نمی دهید، بنابراین مراقب سبک انتخابی خود باشید، به خصوص اگر می خواهید بعداً خانه یا آپارتمان خود را بفروشید.

در اینجا چند نکته برای مشاهده شما در فرآیند انتخاب وجود دارد:

رنگ‌های روشن‌تر فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهند
رنگ های تیره تر می توانند به گرما اضافه کنند
تنوع سایه بهتر از هر چیزی لکه ها را با هم ترکیب می کند و پنهان می کند
رنگ های خنثی به شما این امکان را می دهد که لوازم جانبی خود را تغییر دهید
رنگ های پر جنب و جوش شاد هستند و شخصیت می بخشند

کف‌پوش

کاشی چسبی

چگونه تعداد کاشی های مورد نیاز برای سطح کل را محاسبه کنیم؟

برای محاسبه تعداد کاشی‌هایی که نیاز دارید، باید مساحت اتاقی را که کاشی‌کاری می‌کنید بر حسب متر مربع، با درصد اضافی حدود 15 برای محاسبه ضرر ناشی از بریدگی بدانید، اندازه گیری طول و عرض یک اتاق، اندازه ها را ضرب کنید، پوشش را محاسبه کنید

چگونه کاشی های کف را بچینیم؟

نوع نصب به نحوه نصب کاشی ها بر روی زمین اشاره دارد. می‌توانید کاشی‌های خود را مستقیم، مورب بچینید به خصوص اگر اتاق شما مربع یا مستطیل نیست به سبک شطرنجی با رنگ‌های مختلف یا یک الگوی فرش از کاشی‌ها را روی زمین برای جلوه‌ای شیک ادغام کنید گزینه های زیادی وجود دارد، کاشی‌ها هرگز روی کف‌پوش‌های چوبی قرار نمی‌گیرند، زیرا با حرکت چوب در معرض خطر ترک خوردن قرار می‌گیرند. کاشی کاری باید همیشه روی یک سطح ثابت مانند بتن یا کاشی کاری قدیمی نصب شود قبل از چیدن کاشی ها، کف باید تمیز و خشک باشد، مراحل زیرسازی کاشی کف به شرح زیر است:

کف را آماده کنید ملات را مخلوط کنید، ملات را از خطوط مرجع شروع کنید، ملات را در یک جهت مستقیم شانه کنید، ملات اضافی را بردارید، کاشی ها و سرامیک طرح آجر بچینید اولین قطعه را در محل تلاقی خطوط مرجع قرار دهید و جدا کننده های کاشی را در لبه های کاشی اول قرار دهید، سپس کاشی ها را به همین ترتیب ادامه دهید، تمام کاشی ها باید قبل از تخمگذار به اندازه بریده شوند.
برای حمام یا دوش، باید کاشی را برای زهکشی برش دهید اگر قبلاً انتخاب کرده باشید که کدام کاشی برای زهکشی استفاده می شود، می توانید از قبل این کار را انجام دهید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.