استفاده از فندق با پوست تازه در شهر بلگراد جز رسوم می باشد

آیا مصرف فندق با پوست تازه می تواند به کنترل قند کمک کند؟ برای فهمیدن این موضوع به مدت 8 هفته به برخی افراد فندق داده شد. پس از 8 هفته، مشخص شد که فرد مبتلا به دیابت نوع 2 دارای سطوح طبیعی کلسترول لیپیدی با چگالی بالا است، اما تأثیری بر قند خون ناشتا و هر نوع پروفایل لیپیدی دیگری ندارد. این تحقیق در سایت NCBI موجود است.

در عین حال، طبق تحقیقات دیگر، ناشتا بودن این آجیل می تواند به کاهش قند خون کمک کند. علاوه بر این، آنها ممکن است کنترل قند خون را در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 بهبود بخشند.

بنابراین اگر فردی بخواهد از مشکل دیابت جلوگیری کند یا فردی مبتلا به دیابت باشد، مصرف فندق می تواند برای او مفید باشد.

در کاهش التهاب
گاهی اوقات تورم به دلیل آسیب یا هر دلیل دیگری ایجاد می شود. تورم نیز به دلیل گردش خون نامناسب در بدن، پوشیدن لباس یا کفش تنگ رخ می دهد. این مشکل در سنین بالا و زنان باردار بیشتر دیده می شود.

سبزیجات سبز و یوگا برای رفع تورم مفید هستند. در کنار این، غلبه بر مشکل التهاب نیز مزایایی دارد. فندق دارای خواص ضد التهابی است. که به عنوان کمکی در کاهش التهاب عمل می کند.

تقویت ماهیچه ها و استخوان ها
به دلیل کمبود کلسیم در بدن، در اثر هر گونه آسیب خارجی یا داخلی، ضعف در استخوان ها و عضلات شروع می شود. اضافه وزن همچنین می تواند منجر به ضعیف شدن عضلات و استخوان ها شود. این امر نشستن، ایستادن و راه رفتن را دشوار می کند.

ماساژ و ورزش با روغن برای تقویت استخوان ها و عضلات مفید است. همچنین اگر فندق به مقدار مناسب باشد، فواید آن بیشتر است.

مصرف فندق باعث تسکین درد عضلانی، استرس، فشار و غیره می شود. علاوه بر این، به رشد استخوان ها نیز کمک می کند.