اختلال در یونیت دندانپزشکی ایتالیایی موجب مرگ یک دندانپزشک در تهران شد

یونیت دندانپزشکی از قسمت های مختلفی مانند صندلی، پشتی، سر، سینی ابزار، سرنگ، تیوب و پدال و غیره تشکیل شده است، در ادامه به توضیح هر یک از قسمت های یونیت به تفصیل می پردازیم.

صندلی یونیت دندانپزشکی ایتالیایی باید ارگونومیک باشد تا کار بین تیم حرفه ای را تسهیل کند و به موقعیت های مختلف اجازه دهد تا آن را با هر درمان، نیاز و بیمار تطبیق دهند.

در عین حال، باید حداکثر راحتی ممکن را به مداخله گر ارائه دهد.

لوله تجهیزات دندانپزشکی: برای قرار دادن ابزارهای چرخشی صاف یا پیچ دار، دوربین داخل دهانی، سونوگرافی و نور کیورینگ استفاده می شود.

پدال پای صندلی دندانی یا رئوستات: این آیتم برای فعال کردن و کنترل عملکرد صندلی و ابزار لوله‌کشی استفاده می‌شود، می تواند به صورت عمودی یا جانبی فعال شده و مربع، مستطیل یا گرد باشد.

سینی و شیر دندانپزشکی: لیوان و لیوان یکبار مصرف ساخته شده از فلز، پلاستیک یا سرامیک، شیر باید فعال و با دوز قابل تنظیم باشد،
-سیستم مکش: سیستم مکش از نازل ها، پایانه ها و لوله ها تشکیل شده است.

باید به راحتی فعال شود و در سمت چپ اپراتور قرار دارد، توصیه می شود روزانه با جاروبرقی مایع ضد عفونی کننده آن را تمیز کنید.

لامپ برای صندلی دندانپزشکی: لامپ عنصری است که دید صحیح میدان عمل را امکان پذیر می کند، مهم است که مفصل بندی شود تا دندانپزشک بتواند آن را در موقعیت مورد نظر قرار دهد.

برخی از اجزای آن منبع انرژی، لامپ، ترانسفورماتور، بازتابنده یا خازن هستند.

با توجه به روش های انتقال عفونت، مسائل مهم دندانپزشکی وجود دارد: عوامل میکروبی متعدد، تنوع زیادی از مسیرهای عفونت، نوع ابزار مورد استفاده، چرخش مداوم بیماران و ماهیت تهاجمی تکنیک هایی که آنها در معرض آن قرار می گیرند.

مدار هیدرولیک صندلی دندانپزشکی که آب را در ابزار قرار می دهد و مواد زائد را دفع می کند، وسیله ای برای انتقال عفونت ها است.